אגודה ישראלית לאפילפסיה

facebooklink facebooklink facebooklink
אפילפסיה- דר' יצחק שילר- בהוצאת פרולוג הספר מיועד לחולים ולבני משפחתם. הספר מספק לקורא ידע על המחלה ועל מה שקשור לטיפול בה ומסייע לתכנון נכון של אורח החיים של החולה. בספר ארבעה חלקים: רקע מדעי, ביטויים קליניים, טיפול ושאלות מעשיות.
סופרמן-תרגום מאנגלית- בהוצאת אי"ל
קומיקס שמסביר לילדים קטנים מה צריך לעשות במקרה של התקף ומפיג כמה מהחששות שייתכן שיהיו להם.
אפילפסיה בגיל השלישי- תרגום מאנגלית- בהוצאת אי"ל
החוברת מספקת הסבר קצר וממצה על מחלת האפילפסיה, תסמיניה והטיפול בה אצל בני הגיל השלישי. בחוברת ישנם גם תיאורים של סוגים שונים של אפילפסיה שאנשים עלולים לבלבל אותם עם משהו אחר לגמרי.
מחלה עם תקווה –ד"ר פנחס לרמן בהוצאת עגור / ר.ל. תקשורת יצירתית בע"מ- הספר מתאר את הבדיקות, הטיפול והגורמים לאפילפסיה. כמו כן הוא מתאר בפרוט רב (110 עמודים) מגוון תסמונות הקשורות לאפילפסיה וסוגי התקפים ומצבים שניתן לבלבל בינם לבין אפילפסיה. בסוף הספר יש מילון מונחים שימושי.
אפילפסיה החיים במחתרת בחברה בריאה – יעל פרדקין-מוצפי – בהוצאת ספרית פועלים (בסיוע אי"ל) הספר מתייחס לפן האישי של חיי החולי אפילפסיה. הוא מתאר את הבדידות של חולי אפילפסיה, את הסטיגמה הרובצת עליהם ואת הסתרת המחלה מפני אנשים. הספר דן גם במסגרות של קשר וחיי נשואין.
אהבה ממבט ראשון- גלילה רון פדר- בהוצאת מודן
ספר לגיל הנעורים שמספר על גולן, תלמיד חדש בכיתה שמתגלה כספורטאי ותלמיד מצטיין. גיבורת הספר מתאהבת בו במבט ראשון אבל לא מבינה את התנהגותו המוזרה והבלתי צפויה עד שהיא מגלה שהסיבה לכך היא האפילפסיה שהוא מנסה להסתיר.
ג'ינג'י או תעלומת הילד המכושף- גלילה רון פדר- בהוצאת מודן
ילד חדש מגיע לשכונה והשמועה טוענת שהוא מכושף. החבורה יוצאת לחקור את התעלומה ומגלה שיש לו אפילפסיה והוא בכלל לא מכושף אלא ילד רגיל.
נשים ואפילפסיה- בהוצאת אי"ל
חוברת עם מידע לכל שלבי החיים של נשים. הדרכה כללית על גיל ההתבגרות, הריון, אמצעי מניעה, גיל המעבר ועוד.
אפילפסיה אתם וילדכם: מדריך להורים-תרגום מאנגלית- בהוצאת אי"ל
המדריך השלם להורים המודאגים שלילדם יש אפילפסיה. הוא מדבר על רגשות, דאגה משותפת, טיפול בשעת התקף, תורשה, הרופא המטפל, תרופות ותופעות לוואי, ההשפעה על ילדים אחרים במשפחה, מוסדות חינוך ועוד.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות